poštovné 1.png
bez názvu20.png
!cid__3.jpg
Vsevjednom.cz
Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Zejména v teplých letních měsících dochází k častějšímu tzv. černání stříbra. Stříbro v důsledku působení chemických látek (lidský pot, vliv prostředí, apod.) a slunečního světla postupně mění svoji barvu - tmavne a na svém povrchu vytváří produkty oxidace. Tomu nelze dlouhodobě zabránit žádnou výrobní technologií, a proto takové reklamace nelze považovat za oprávněné. Obecné fyzikální vlastnosti kovů nelze reklamovat.

 

Viz. studie Vysoké školy chemicko technologické:

Černání stříbra je způsobeno hlavně černým sulfidem Ag2S, které se vytváří na povrchu kovu pod vlivem sirovodíku vznikajícího převážně rozkladem organických látek (např. špíny na krku) nebo jiných látek schopných uvolňovat síru (allylsulfidy z cibule a česneku apod., užívání léků či zvýšená teplota a s tím spojené intenzivnější vylučování škodlivých látek z těla).

Bohužel Ag2S je nerozpustný ve vodě (běžných rozpouštědlech) a rozkládá se pouze kyselinami. Naštěstí při ponoření do vhodného čističe se efekt dostaví takřka okamžitě.

 

Výrobek doporučujeme ponořit do prostředku na čištění stříbra, který je k dostání v každé drogerii a je rovněž nabízen naší firmou. Výrobek po několika vteřinách změní barvu na původní stříbrnou, což jasně potvrzuje, že ke zčernání došlo díky sirovodíku. Takto vyčištěný výrobek je však matný a je tedy nutné jej po usušení důkladně přeleštit vatou/utěrkou na leštění stříbra. Jak vata, tak utěrka jsou běžně dostupné v drogeriích. Naše firma je rovněž přikládá zdarma k čističi stříbra.

Pokud na Vaší pokožce stříbro skutečně takto černá, doporučujeme zakoupit si čistič a vatu na cídění stříbra a čas od času výrobek vyčistit - nejedná se totiž o reklamaci, ale o přirozený jev, který se bude čas od času na Vašich špercích objevovat.

Pokud se Vám výrobek nepodaří vyčistit doma, bez obav ho k nám můžete poslat a my Vám ho vyčistíme k Vaší spokojenosti.

 

Na následujícím videu můžete vidět postup čištění postříbřeného řetízku, který v průběhu užívání změnil barvu. Použili jsme "Čistič stříbra speciál + utěrku na čištění stříbra".

Výrobek je po čištění třeba řádně opláchnout vodou a vysušit. Popřípadě ještě přeleštit suchým hadříkem. Věřte, že výsledek Vás překvapí. Průměrná celková doba čištění 50cm náhrdelníku je cca 2-3 minuty.

Jak si poradit se změnou barvy stříbra na povrchu

 

Pokud nemáte náš čistící set (viz. předchozí video), tak lze použít prostředky, které máte doma. Například tekutý (krémový) prášek na nádobí nebo dokonce bílou zubní pastu. 

 

Čištění stříbra doma

 

 

Pokud se přes veškerou snahu nepodaří  změnu barvy výrobku odstranit, postupujte dle níže uvedených kroků:

1)zkontrolujte, zda není výrobke poškrábaný, nemá sedřené pokovení apod.  pokud ano, podívejte se do odkazu "povrch"

2)v záručním listu vyplňte důvod reklamace a výrobek nám zašlete.

 

Nabízíme šperky pozlacené, stříbrné, pozlacené, rhodiované, magnetické, ocelové šperky a bižuterii. Kvalitní módní doplňky a českou, jabloneckou bižuterii, výrobky pro ženy, děti, mládež i muže a další šperky, které  jsou vhodným dárkem pro každou příležitost. Ať už k různým výročím, svátkům, či jen tak, pro radost, darovaný šperk vždy potěší.
V nabídce najdete náhrdelníky, stříbro, ocel, magnetické náramky, prsteny,náramky, náušnice, dětské náušnice, dětské prstýnky, přívěsky, řetízky, náhrdelníky, přívěsky na klíče, prsteny na nohu, zásnubní prsteny, snubní prsteny, pánské šperky, dárkové krabičky, šperkovnice, spony na peníze, spony na kravaty, řetízky na nohu, nákotníky, ocelové šperky, šperky z chirurgické oceli, stříbrné šperky,  prsteny, prstýnky, náramky, řetízky, přívěsky na kabelky, vzorkovnice šperků. S námi můžete nakupovat výhodně se slevami nebo také vydělávat z domova.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one