poštovné 1.png
bez názvu20.png
!cid__3.jpg
Vsevjednom.cz
Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

 

Jak o šperky pečovat

 

Pozlacené šperky


Ve výjimečných případech se může stát, že zlato změní barvu do tmavě hnědé. Může se tak stát u pozlacených řetízků a náramků i u pozlaceného stříbra. Nejedná se o korozi povrchu či jinou výrobní vadu, která se projevuje odlupováním zlata či drobnými tečkami na povrchu, ale o běžnou chemickou reakci. Při výrobě zlacených šperků je použito i jisté množství stříbra. Vlivem působení určitého druhu potu může dojít k reakci mezi stříbrem a okolím. Podobně jako u stříbrných šperků pak dojde ke změně barvy - ztmavnutí. Náprava je opět velice snadná - stačí šperk na 5- 10 vteřin ponořit do čističe stříbra, poté důkladné opláchnout a vysušit. Na závěr je možné šperk ještě přeleštit, aby se mu vrátil jeho dokonalý lesk.


Pozlacené šperky se prosím nepokoušejte čistit jinou metodou! Může dojít k poškrábání povrchu a nevratnému poškození zlaté vrstvy !!!!!!

 

Postříbřené / stříbrné šperky


Zejména v letních měsících, kdy lze očekávat u zákazníků zvýšené vylučování potu, je třeba více dbát několika pravidel, jak udržet v plném lesku a kráse šperky ze stříbra/či postříbřené. Vlivem působení lidského potu, ve kterém jsou obsaženy stopové prvky síry a dalších látek, dochází u šperků se stříbrným povrchem k vytváření oxidů, které mají negativní estetický vliv. Lidově řečeno, stříbro nabíhá do tmavých odstínů. Naštěstí je náprava velmi snadná. Stačí šperk ponořit do čističe stříbra a poté přeleštit speciální utěrkou na šperky. Aby se situace po čase neopakovala, je dobré šperk pravidelně umývat - stačí jej neodkládat při koupeli či sprchování a při mytí krku namydlit i řetízek a důkladně jej opláchnout.

Černání stříbra je přirozený chemický jev, kterému nelze zabránit a u některých jedinců může být více intenzivní než u jiných. Pravidelným čištěním však lze šperk udržet v perfektním stavu. V případě, že nemáte čistič stříbra, můžeme vřele doporučit také trošku modernizované recepty našich babiček.
Obecně lze šperky velmi dobře vyčistit starším zubním kartáčkem a pastou - co nejobyčejnější bílou (nikoliv ty moderní „zázraky").
Další metodou je nanést trošku jemného tekutého písku na nádobí na hadřík a šperk několikrát přetřít. Osvědčil se nám tekutý Cif Cream. Pozor na příliš hrubé čistící písky (Real apod.)
Osvědčila se i stará, ale velmi účinná metoda. Do kastrůlku nasypte prášek do pečiva, přidejte kousek hliníku (stará lžička, alobal apod.) a zalijte horkou vodou. Nechte krátce projít varem. Poté přeleštěte.
P1030470.JPG
P1030469.JPG

 

Šperky z nerezové oceli


 Tyto šperky jsou velice odolné. Stačí je občas lehce přeleštit vatičkou či tekutým prostředkem Cif Cream a opláchnout.
Pozor u magnetických náramků s kameny! Neexistuje jiný technologický způsob jak kameny na nerezovou ocel přichytit než je lepení. Působení teplé vody může uvolnit lepidlo, které drží kamínky a magnety a ty mohou odpadnout. Při koupeli, mytí nádobí apod. náramky prosím odkládejte!
Samotné kameny jsou také křehké a při nešetrném zacházení může dojít k jejich rozlomení apod. Odkládejte je tedy při manuální práci, sportu apod.

  

 

Šperky z hematitu


Zde platí obecné pravidlo, šperky nenamáčet a nevystavovat vlhku a vyššímu teplu. Samotnému hematitu to nevadí, ale může dojít k narušení nosné gumičky (silikonu), která ztratí pružnost a může se přetrhnout.

 

Nabízíme šperky pozlacené, stříbrné, pozlacené, rhodiované, magnetické, ocelové šperky a bižuterii. Kvalitní módní doplňky a českou, jabloneckou bižuterii, výrobky pro ženy, děti, mládež i muže a další šperky, které  jsou vhodným dárkem pro každou příležitost. Ať už k různým výročím, svátkům, či jen tak, pro radost, darovaný šperk vždy potěší.
V nabídce najdete náhrdelníky, stříbro, ocel, magnetické náramky, prsteny,náramky, náušnice, dětské náušnice, dětské prstýnky, přívěsky, řetízky, náhrdelníky, přívěsky na klíče, prsteny na nohu, zásnubní prsteny, snubní prsteny, pánské šperky, dárkové krabičky, šperkovnice, spony na peníze, spony na kravaty, řetízky na nohu, nákotníky, ocelové šperky, šperky z chirurgické oceli, stříbrné šperky,  prsteny, prstýnky, náramky, řetízky, přívěsky na kabelky, vzorkovnice šperků. S námi můžete nakupovat výhodně se slevami nebo také vydělávat z domova.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one